Warsztaty łucznicze z Mistrzami

Dla koła łuczniczego działającego przy ZSL w Rogozińcu tegoroczne mikołajki przebiegły w sposób nietypowy. Naszych uczniów odwiedziła grupa uzbrojonych w łuki Mikołajów. Nie byłoby w tym nic budzącego zdziwienie, gdyby nie to, że owi goście są Mistrzami w swym fachu. Nasza młodzież miała przyjemność spotkać się z Mileną Olszewską – polską niepełnosprawną łuczniczką, dwukrotna brązową medalistką igrzysk paraolimpijskich w Londynie 2012 r. oraz w RIO 2016 r.,a także mistrzynią świata i Europy. Pani Milenie towarzyszył Pan Ryszard Bukański - trener  sekcji łuczniczej GZSN Start Gorzów Wlkp. , Pani Alicja Bukańska dwukrotna mistrzyni świata w łucznictwie i Pan Mariusz Osses.

Zobacz: Galeria

 

Mistrzowie przeprowadzili bardzo ciekawy wykład na temat swoich osiągnięć, pokazali uczniom swoje medale, oraz odpowiadali na każde zadane im pytanie w sposób szczegółowy i wyczerpujący. Pani Milena pokazała nam swój łuk, którym zdobywała mistrzostwa. Łucznicy opowiadali o sprzęcie, motywacji, ale także przytoczyli kilka anegdot związanych z łucznictwem. Jako prezent otrzymaliśmy 12 strzał, które na pewno pomogą nam w treningach. Łucznicy przekazali naszemu kołu książki o tematyce łuczniczej, byśmy mogli poszerzać naszą wiedzę. Uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie na prawdziwy- profesjonalny trening łuczniczy do Gorzowa. Wiosną, gdy tylko pogoda pozwoli nam na wyjazd, z całą pewnością udamy się na tory łucznicze, by rozwijać pasję pod okiem profesjonalistów.

 

Opiekun koła łuczniczego

 

Elżbieta Halkowicz


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...