Konferencja szkoleniowa „Razem ku przyszłości w kształceniu zawodowym w szkołach leśnych”

28 listopada w ZSL w Rogozińcu odbyła się konferencja szkoleniowa „Razem ku przyszłości w kształceniu zawodowym w szkołach leśnych”. W konferencji uczestniczyli dyrektorzy szkół leśnych wraz z kierownikami praktycznej nauki zawodu.  Konferencja dotyczyła organizacji kształcenia branżowego w szkołach leśnych na przykładzie szkoły branżowej I st. operator maszyn leśnych w Rogozińcu. W pierwszej – teoretycznej części konferencji głos zabrali:  Dyrektor Szkoły Antoni Pawłowski, który przedstawił historię kształcenia zawodowego w ZSL w Rogozińcu, projekty realizowane od 2010 roku – baza dydaktyczna, kompetencje nauczycieli  i kwalifikacje uczniów oraz losy absolwentów; Pan Janusz Frankowski, zastępca Dyrektora RDLP d.s. ekonomicznych; Pan Sławomir Majsner, Nadleśniczy Nadleśnictwa Babimost przedstawił  zasady i metody współpracy z ZSL w Rogozińcu; Pan Marek Kamiński - Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego oraz Pan Jacek Sagan Dyrektor Departamentu Leśnictwa w Ministerstwie Środowiska.

Zobacz: Galeria

Korzystając z okazji Dyrektor Szkoły Antoni Pawłowski wręczył Pani Markowi Kamińskiemu oraz Panu Tomaszowi Karataj honorową odznakę ZSL w Rogozińcu w uznaniu zasług i zaangażowania na rzecz rozwoju i dorobku szkoły a także pamiątkowy nóż myśliwski. W drugiej – plenerowej  części szkolenia odbyły się prezentacje i pokazy na terenie szkoły, które poprowadził Kierownik Szkolenia Praktycznego Pan Gerard Kurek, następnie odbył się wyjazd do przedsiębiorstwa leśnego ZULAS w Niedźwiedziu Pana Tomasza Karataja, współpracującego ze szkołą w kształceniu dualnym od 2010 roku.  Pan Tomasz Karataj przedstawił gościom wypracowaną przez lata współpracy ścieżkę szkolenia uczniów, metody i formy pracy.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...