XI Zawody Drwali Niedźwiedź 2011

W dniu 25 czerwca 2011 roku uczniowie Technikum Leśnego w Rogozińcu wzięli udział w XI Zawodach Drwali w Niedźwiedziu. W skład reprezentacji wchodzili: Mateusz Jelinek, Jarosław Harhura, Filip Marek. W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna zajęła III miejsce, tylko o jeden punkt niżej od miejsca drugiego, które przypadło  Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu.
Gratulujemy wysokich wyników....
S.J.

Gimnazjum z Sulechowa i ze Szczańca w Zielonej Szkole w Rogozińcu

W ostatnich dniach gościliśmy w swoich progach młodzież z Gimnazjum z Sulechowa oraz ze Szczańca. Obie szkoły chciały się dowiedzieć wszystkiego o lesie, jego mieszkańcach, ludziach którzy w nim pracują ale przede wszystkim miło spędzić czas. Wszystko to było możliwe dzięki panu Ryszardowi Górawskiemu, pod którego czujnym okiem młodzież poznawała odpowiedzi na  wszystkie zagadki jakie kryje las. Poniżej  migawki z tej wizyty....

S.J

wtorkowy mini konkurs - rozstrzygnięcie I etapu

Zwycięzcy I etapu „Wtorkowego mini konkursu ”– klasa IIB  na „rozdaniu nagród” :)

Rolę Mistrza Ceremonii przejął na siebie leśniczy sąsiadującej z Technikum -szkółki leśnej – za co serdecznie dziękujemy. Grillowany boczek cieszył się największym powodzeniem ….

                                                                                                                                      AKW

III Konkurs Przyrodniczy Dla Gimnazjalistów Rogoziniec 2011

27 maja 2011 w Technikum Leśnym w Rogozińcu odbył się III Konkurs Przyrodniczy dla Gimnazjalistów. Było to spotkanie szczególne gdyż rok 2011 został ogłoszony przez ONZMiędzynarodowym Rokiem Lasów.

Celem konkursu jak co roku było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych wśród młodzieży oraz propagowanie wiedzy o lesie. Naszym zamierzeniem było aby młodzież mogła w formie zabawy, na łonie przyrody sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą.

Tematyka pytań konkursowych obejmowała zagadnienia z takich dziedzin jak wiedza o lesie, podstawy ekologii, ochrona przyrody. Uczestnicy konkursu  mogli też odpowiadać na pytania wymagające rozpoznania różnych elementów przyrody ze zdjęć, zgromadzonych eksponatów przyrodniczych lub z natury np. szyszki, liście z drzew itp.

W szranki konkursowe stanęli przedstawiciele szkół z: Trzciela, Sulechowa, Zbąszynka, Świebodzina, Chrośnicy. W ogólnej klasyfikacji wygrała drużyna z  Gimnazjum w  Trzcielu.

Serdecznie gratulujemy wygranym, zapraszamy w przyszłym roku.

 

 S.J

Wizyta w Niemczech

W dniach 17/18.05.2011 r. delegacja szkoły złożyła wizytę w Leśnej Szkole Zawodowej w Morgenröthe, Dolna Saksonia w Niemczech.

Rozmowy dotyczyły zakupu profesjonalnych maszyn leśnych: folwardera, harwestera oraz symulatora. Maszyny te zostaną zakupione w ramach realizacji projektu unijnego EWT Polska – Saksonia „Nauka nie pójdzie w las”. Środki finansowe przyznane zostały z rezerwy celowej państwa w wysokości 3 800 tys. złotych.

W skład naszej delegacji wchodzili: Sławomir Majsner Nadleśniczy Nadleśnictwa Babimost, Antoni Pawłowski Dyrektor Technikum Leśnego w Rogozińcu, Sebastian Wachowiak Kierownik Kształcenia Zawodowego i Gerard Kurek nauczyciel przedmiotów zawodowych. Gospodarze byli reprezentowani przez pana Nimsch Dyrektora tamtejszej szkoły, p. Ingrid Nitsche przedstawiciela firmy Umweltservice GmbH i p. Niemanna.

Spotkanie było również sprzyjającym momentem do wymiany doświadczeń w obrębie nauczania zawodowego.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-04-10

Regulamin obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości - w załączniku...

Festiwal Kultury Leśnej

2014-06-26

Zobacz relację na facebooku...