Rogoziniec (gm. Zbąszynek). Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Kota oraz ślubowanie pierwszych klas.

 

Dnia 14 października o godzinie 9 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ceremonii udział wzięło grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska. Nie mogło zabraknąć także sygnalistów myśliwskich w składzie: Monika Ratajczak i Agnieszka Sawicka. Uroczystość upamiętnił na zdjęciach Łukasz Kramarek.

 

Obchody tak szczególnego dnia rozpoczęło uroczyste wprowadzeniem sztandaru szkoły przez Mateusza Skarżyńskiego, Macieja Macińskiego i Przemysława Urbaniaka. Nastąpiło ślubowanie pierwszych klas na pełnoprawnych członków braci uczniowskiej, a następnie były już przewodniczący szkoły Hubert Klepacz symbolicznie przekazał swoje stanowisko Jarosławowi Matuszewskiemu, który został wybrany w demokratycznych wyborach na jego następcę. W dalszej części uroczystości  głos zabrał dyrektor szkoły Antoni Pawłowski, który podziękował gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za trud jaki wnieśli w kształtowanie młodych umysłów.

 

 

Po krótkiej przerwie technicznej rozpoczęła się dalsza część z zaplanowanych na ten dzień uroczystości a mianowicie Dzień Kota. Imprezę poprowadzili: Piotr Winnik i Krzysztof Muńko. W komisji zasiedli: Dyrektor szkoły Antoni Pawłowski, kierownik internatu Jolanta Augustyniak, pedagog Sylwia Jagodzińska, uczennica Monika Ratajczak i uczeń Bartłomiej Kamiński. Dzień Kota jest szczególnym  dniem, na który czekają uczniowie szkoły. Symboliczne obcięcie ogonów uczniom pierwszych klas jest ich jednoczesnym namaszczeniem na pełnoprawnych uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu.

 

 

 

Atrakcje tego dnia, tradycyjnie rozpoczęto pierwszą przeprowadzoną konkurencją, a mianowicie  miałknięciem, przeciągnięciem się i powiedzeniem czegoś o sobie przez każdego z kolejnych pierwszaków - kotów. Następnie przyszedł czas na kolejną atrakcję czyli „kocią muzykę” w wykonaniu każdej z klas. Wśród ogólnej wesołości przyszedł czas na posiłek czyli picie mleka przez młode kotki, które prychając wypiły zawartość tajemniczych kubeczków. Później odbył się również quiz wiedzy o szkole, zaimprowizowana reklama wybranego produktu przez kotków z każdej klasy oraz dmuchanie balonów wypełnionych mąką na czas. Moment ten, kiedy śnieg mączny oprusza wszystkie zaskoczone kociaki  jest niezmiennie najbardziej wesołym momentem uroczystości.

 

Obchody Dnia Kota przypieczętowało obcięcie ogonów kociakom przez starszych uczniów klas maturalnych. Bezkonkurencyjna była klasa I a, która to przebrnęła przez wszystkie atrakcje jako zwycięzca. Po ogłoszeniu wyników dyrektor uroczyście zakończył ten jakże pełen atrakcji dzień.

 

Napisała: Aneta Nawrocka


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.