W dniach 11 -14.09.2012 reprezentacja Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu wzięła udział w IX Międzynarodowym  Młodzieżowym Konkursie Wiedzy Leśnej w Moskwie. Reprezentantami naszej szkoły byli: opiekun Pan Gerard Kurek, uczniowie Bartosz Morawski oraz Stanisław Skrzetuski.

W konkursie rywalizowały ze sobą zespoły z 36 krajów świata, razem 52 drużyny. Konkurs trwał dwa dni, podczas których każdy zespół prezentował swoją pracę badawczą. 

Praca naszego zespołu dotyczyła badania wpływu remiz stosowanych w ogniskowo – kompleksowej metodzie ochrony lasu na występowanie owadów wokół remizy w różnych odległościach od niej. Wyniki tychże badań w formie prezentacji multimedialnej, oraz w języku angielskim zostały przedstawione podczas konkursu.

Praca naszych uczniów wraz z prezentacją została bardzo ciepło przyjęta przez jury konkursu. Szczególnie entuzjastycznie przyjęto występ sygnalisty – Stanisława Skrzetuskiego, który rozpoczął prezentację sygnałem „powitanie”.

W ogólnej klasyfikacji nasz zespół zajął  II miejsce. Tuż po zespole z Brazylii. Oficjalne wręczenie nagród  odbyło się w Moskiewskiej Filharmonii, które połączono z rosyjskim świętem „Dnia Robotnika Leśnego”.

Ogromnie gratulujemy naszym kolegom tak wysokiego wyniku i serdecznie dziękujemy :)
                                                                                                                                                                                SJ

ZDJĘCIA


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.