W dniu 13 września 2012 roku w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbył się po raz kolejny, V Zielony Festyn Dziecięcy „Mój Las”. Impreza odbywa się cyklicznie co roku dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów. Co roku też w naszych progach gościmy około 200 dzieci z okolicznych przedszkoli. Celem imprezy jest: integracja dzieci z gminy Zbąszynek i Trzciel, ukazanie walorów odpoczynku na łonie natury, zabawa oraz wyrabianie proekologicznych nawyków wśród najmłodszych. W odniesieniu do uczniów ZSL w Rogozińcu jest to „dobra praktyka” w wyrabianiu umiejętności prowadzenia edukacji leśnej wśród dzieci i młodzieży.

Z okazji spotkania z maluchami młodzież ZSL w Rogozińcu przygotowała krótkie przedstawienie popularnej bajki „Czerwony Kapturek”. Wątek ten był początkiem do dyskusji i uświadomienia maluchom zagrożeń jakie na nie czyhają oraz prawidłowym i bezpiecznym zachowaniu się w lesie.

Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w różnych tematycznych konkursach  i zabawach ruchowych. Nauczyły się przede wszystkim rozpoznawać zwierzęta, roślinność naszych lasów, poznały segregację odpadów, poznały życie ptaków drapieżnych , „zapoznały się” z dzikami i poznały ich przyzwyczajenia.

Warto wspomnieć też, że festyn odbył się dzięki wsparciu finansowemu sponsorów  t.j. Gmina Zbąszynek  oraz fundacja Polska Miedź S.A. i współorganizatora festynu Fundacji „Leśna Kraina”.
                                                                                                                                                                                            S.J.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.