Po raz kolejny Ratownicy Szkolnego Koła HDK I PCK doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu I pomocy Przedmedycznej,  tym razem na szczeblu krajowym zajmując III miejsce w Polsce a II miejsce wśród szkół leśnych.Konkurs składał się z  części teoretycznej i praktycznej.   W części teoretycznej, kapitan drużyny ( Paulina Winiarz) rozwiązywała test w czasie 10 minut.

Zobacz: Galeria

 

             W części praktycznej cała drużyna ( Wojciech Perz, Bartłomiej Paluch, Jakub Woźniak i Paulina Winiarz) wykonała 4 zadania w wykorzystaniem scenek, gdzie sprawdzali swoje umiejętności praktyczne m.in;  w wypadku drogowym i z udziałem niemowlęcia, epilepsji i innych zagrożeń życia.

Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, a małe niedociągnięcia wynikały z sytuacji stresowej w jakiej się znaleźli.

Mistrzostwom towarzyszyły różne atrakcje zorganizowane przez organizatora tj: wieczór filmowy, wieczór andrzejkowy, dyskoteka, tradycyjne śląskie pieczone prosię oraz to co wzbudziły ogromne emocje uczestnictwo w pokazach i ćwiczeniach na paralotni, torze z elementami strzelania, ćwiczeniach samoobrony i wspinaczki przez przedstawicieli Desantowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  z Ożarowic.

 

Wyniki końcowe;

I miejsce- ZSLi E Brynek

II miejsce ZSLi E Brynek

III miejsce ZSL Rogoziniec

IV miejsce ZSL Zagnańsk

V miejsce  TL Warcino

VI miejsce TL Milicz

VII miejsce TL Białowieża

 

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 

Opiekun drużyny : Zuzanna Hołyńska

 


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.