Na zaproszenie dowództwa 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbora Muśnickiego w Międzyrzeczu 12 maja 2014 r. grupa młodzieży z naszej szkoły, w ramach tzw. „dni otwartych koszar”, miała możliwość zapoznania się codziennym życiem żołnierzy oraz sprzętem jaki jest na wyposażeniu brygady. Zajęcia zostały przeprowadzone w Parku Szkoleniowym brygady znajdującym się na poligonie w Wędrzynie. Młodzież miała możliwość zapoznania się z transporterami opancerzonymi „Rosomak” w różnych wersjach użytkowych, z samobieżną armatohaubicą, bronią osobistą w postaci pistoletów i karabinów automatycznych oraz z wyposażeniem i zadaniami żandarmerii wojskowej.

Zobacz: Galeria

 

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się możliwość postrzelania  z broni automatycznej na symulatorze „Śnieżnik”, jazda samochodem na symulatorze oraz zjazd na linach z wysokości 20 m.. Na zakończenie młodzież została poczęstowana przysłowiową wojskową grochówką. Należy nadmienić, że dwóch żołnierzy dokonujących prezentacji sprzętu to absolwenci naszej szkoły.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.