1 maja 2014 roku młodzież Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu uczestniczyła w Rodzinnym Pikniku Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zorganizowanym w ramach obchodów 10 rocznicy członkostwa  Polski w Unii Europejskiej.

Zobacz: Galeria

Po uroczystym otwarciu dokonanym przez p. marszałek Elżbietę Polak, wszyscy obecni Lubuszanie mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak przedsiębiorstwa, szkoły i uniwersytety dzięki projektom unijnym rozwijają się i poszerzają swoją ofertę. Niektóre ze stanowisk cieszyły się ogromnym zainteresowaniem m.in.:

-Zostań detektywem. Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. (gdzie można było oznakować swój rower oraz poznać specjalistyczny sprzęt do pobierania odcisków palców)

-Kraina wyobraźni pod hasłem Dziecko- najlepsza inwestycja ( gdzie można było nauczyć się tańca rodem z Boolywood, zjeść watę cukrową czy poskakać w dmuchanym zamku)

- Pokazy z udziałem wozów strażackich zakupionych ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

-„100 rowerów przez 100 minut – rozkręcamy lubuskie”- maraton indoor cycling 100 minutowy maraton z udziałem zielonogórskich klubów fitness.

Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego wśród prezentowanych projektów znalazła się i nasza szkoła.

Grupa Uczniów wraz z opiekunami - p. Aleksandrą Kratowicz-Wiśniewską, p. Gerardem Kurkiem i p. Antonim Pawłowskim - prezentowała projekt "Nauka idzie w las", a było się czym pochwalić, bo w ramach projektu realizujemy wiele działań: prawo jazdy kat. B, B+E, kurs arborystyki, zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego ze specjalistycznego słownictwa leśnego, kurs operatora pilarki spalinowej i specjalistycznych maszyn leśnych oraz wiele innych ciekawych propozycji dla uczniów. Cieszymy się bardzo, że nasze stanowisko w Lubuskiej Ekosferze cieszyło się tak dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy także za zaproszenie i świetną zabawę.

Szkoła prowadzona przez:

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.