W dniu 16 V 2014 r. w Międzyrzeczu odbyły się Rejonowe Zawody w udzielaniu I pomocy przedmedycznej Polskiego Czerwonego Krzyża. Zawody te organizowane były przez Zarząd Rejonowy w Międzyrzeczu. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn ze szkół średnich (Międzyrzecza, Skwierzyny, Bobowicka, Rogozińca, Trzciela). Po części praktycznej prowadziliśmy na II miejscu jednak w dogrywce, której towarzyszył stres niestety zajęliśmy III miejsce.

 

 

 

 

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie zajmując  III miejsce przed LO w Międzyrzeczu i ZSR w Bobowicku.

  1. Paulina Winiarz
  2. Jakub Woźniak
  3. Wojciech Perz
  4. Kamil Węglarski
  5. Tomasz Knop

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z sytuacjami takimi jak: wypadek drogowy, urazy głowy i kręgosłupa, zawał serca, upadek z wysokości.

Na uwagę zasługują tu nasi ,,Debiutanci z I klasy’’, którzy po raz pierwszy brali udział w tego typu zawodach.

W ramach ćwiczeń  wystartowała II drużyna

W składzie:

1. Żaneta Wojcieszyk

2. Joanna Jaworska

3. Paulina Dąbrowska

Drużyna choć w składzie 3 –osobowym, gdyby była sklasyfikowana byłaby na V miejscu. Dziewczęta poradziły sobie równie dobrze, jak drużyny 5 osobowe, wykazały się empatią, oraz wiedzą niezbędną do wykonania zadań w warunkach stresowych.

Gratuluję Wszystkim ,,Ratownikom’’ i zachęcam do przygotowań i uczestnictwa w następnych zawodach z  udzielania pierwszej pomocy.

Zuzanna Hołyńska


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.