Dzień przed końcem roku klas maturalnych – 24.04.2014 roku uczniowie klasy III i IV odwiedzili Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w  Poznaniu. Młodzież skorzystała z zaproszenia Katedry Inżynierii leśnej. Przywitał nas Pan Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału prof. dr hab. Piotr Łakomy. Pan dr inż. Tomasz Najgrakowski poinformował uczniów o możliwościach współpracy z zagranicą i przekonywał, że nie samą nauką żyje student.

Zobacz: Galeria

 

Gospodarzem spotkania był Pan dr inż. Sylwester Grajewski, który w interesujący sposób opowiedział o ofercie dydaktycznej Wydziału Leśnego, o możliwościach finansowania studiów, a także o tym jakie atrakcje czekają studentów Wydziału Leśnego. Podsumowując spotkanie Pan dr inż. S. Grajewski przedstawił problemy badawcze katedry, w której pracuje. Po wykładzie odwiedziliśmy właśnie wyremontowany główny budynek Wydziału – Collegium Cieszkowskich. Potem udaliśmy się do Ogrodu Dendrologicznego, po którym oprowadzał nas przewodnik pan mgr inż. P Kiciński. Z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał nam o kolekcjach zgromadzonych w Ogrodzie, zwracając szczególną uwagę na unikatowy zbiór jeżyn polskich. Spotkanie z Panem P. Kicińskim było dla nas wyjątkowe, dlatego że Pan Piotr był nauczycielem w naszej szkole. Do dziś widać ślady jego pracy w zbiorach entomologicznych, czy zielnikowych. Uczniowie zobaczyli także najsłynniejszy w Poznaniu leśny akademik „Przylesie”, po czym przyszedł czas na to, aby w barze „August” napełnić strawą puste żołądki. Żeby zaspokoić w pełni naszą florystyczną ciekawość zorganizowaliśmy jeszcze wyjście do Palmiarni, gdzie największym zainteresowaniem (zwłaszcza Adriana) cieszyły się… kury.

Mamy nadzieję, że pęd do wiedzy naszych uczniów i absolwentów nie wyhamuje na murach naszej szkoły. Życzymy Wam wielu sukcesów i oczywiście, abyście podjęli studia na wymarzonym kierunku. Pamiętajcie jednak, że „Leśny” is the Best of the Best! J

Marlena Baranowska  Ryszard Górawski


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.