28 maja 2014 roku, w 90 rocznicę obchodów istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbyła się VI edycja Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów, którą tradycyjnie zorganizowano w ramach działalności Koła Przyrodniczego. W zabawie udział wzięło pięć trzyosobowych zespołów. Uczestnicy konkursu wzięli udział w quizie przyrodniczo-leśnym oraz rozpoznawali gatunki flory i fauny na slajdach i eksponatach.

Zobacz: Galeria

Drużyny rywalizowały ze sobą zawzięcie. Gimnazjaliści byli naprawdę świetnie przygotowani. Po części konkursowej młodzież odstresowała się spacerując po terenie szkoły.  Nasi uczniowie pokazali młodszym kolegom i koleżankom woliery Ośrodka rehabilitacji ptaków, zagrodę z dzikami oraz internat, gdzie zaproszono młodzież do wspólnej zabawy m.in. na strzelnicy multimedialnej.  Po części nieoficjalnej spotkaliśmy się w Sali konferencyjnej, gdzie wręczono nagrody i dyplomy.  Pierwsze miejsce zajął zespół ze Świebodzina, drugie z Trzciela, a trzecie ze Zbąszynka. W naszym konkursie nie ma przegranych, dlatego też upominki dostali wszyscy uczniowie. Dziękujemy Nadleśnictwom: Grodzisk, Wolsztyn, Międzyrzecz, Sulęcin, Sulechów, Skwierzyna za wsparcie rzeczowe i finansowe, które umożliwiło nam zakup cennych nagród rzeczowych dla młodych sympatyków lasu.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.