Pomimo tego, że nasze Arboretum nie dorównuje jeszcze ogrodom dendrologicznym z Rogowa, Przelewic czy Wirt, jest naszą perełką i małym powodem do dumy. W tym roku udało nam się założy mini-plantacje choinkową, dokończyć naprawę ogrodzenia oraz wzbogacić kolekcje o nowe gatunki drzew i krzewów (m.in. bez koralowy, złotlin japoński, i różne gatunki róż). Ponadto po arboretum można pospacerować wytyczonymi alejkami, które w przystępny sposób udostępniają zbiory dla zwiedzających. 

Zobacz: Galeria

Bardzo atrakcyjnym punktem zwłaszcza dla odwiedzających nas dzieci jest ambona, której obecność w ogrodzie  zawdzięczamy Panu Mikołajowi Jakubowskiemu. W następnym roku chcielibyśmy przenieść istniejącą ścieżkę edukacyjną „Leśna szkoła”, właśnie do arboretum. Planujemy zorganizować miejsce sprzyjające refleksji i zadumy, gdzie ulokowana i poświęcona zostanie kapliczka z wizerunkiem patrona leśników św. Jana Gwalberta. Ścieżka zostanie wzbogacona o nowe urządzenia łowieckie (paśnik i lizawki). Chcielibyśmy także zorganizować stałą ekspozycję budek lęgowych oraz wystawę drewna różnych gatunków drzew. Mamy nadzieje, że nasz ogród już niedługo przestanie by tajemniczy. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszego skromnego przedsięwzięcia. Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy nam pomogli i pomagają, aby miejsce zapomniane stało się tym niezapomnianym i… prosimy o więcej.

                                                           Ryszard Górawski i Marlena Baranowska-Wasilewska


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.