W ramach rewizyty nauczyciele przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu w dniach od 25.10. do 30.10. br. uczestniczyli w wyjeździe służbowym do Centrum Kształcenia Zawodów Leśnych w Chemin de Budron w Szwajcarii w dwóch kantonach Volais i Vauol. Celem wyjazdu było zapoznanie się z nowymi dla nas metodami pozyskania drewna jakie stosuje się w Szwajcarii, systemem edukacji dla zawodów leśnych oraz specyfiką pracy w innych niż nasze warunkach leśnych. 

Zobacz: Galeria

 

Uczestniczyliśmy też w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych w lesie. Otrzymaliśmy szereg materiałów pomocniczych dotyczących nowych metod pozyskania drewna, zwiedzaliśmy także zakłady produkujące sprzęt do pracy w lesie. Pomiędzy naszymi szkołami została zawarta współpraca na kolejne 4 lata. Mamy nadzieję, że zaowocuje to wzajemną wymianą doświadczeń szczególnie, że Szwajcarzy są zainteresowani naszymi wypracowanymi metodami pracy z młodzieżą w zakresie dydaktyki, metodyki oraz organizacji zajęć zawodowych. 

 

 


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.