W dniach 17 do 21 października 2016 r. uczennice i uczniowie klasy 1 Technikum Leśnego w ZSL w Rogozińcu byli wraz opiekunami - Anną Kutzmann i Ryszardem Kiczorem (wychowawcą) na wycieczce zawodoznawczo - krajoznawczej. Głównym celem wycieczki było pokazanie młodym adeptom leśnictwa „Serca Lasów Polskich” – Puszczy Białowieskiej oraz jej otoczenia w obecnym stanie.

Zobacz: Galeria

 Zwiedzanie puszczy (rezerwatu ścisłego) było wielkim przeżyciem, albowiem można było ujrzeć te drzewa, które pamiętaj Króla Polski - Władysława Jagiełłę i innych władców naszego państwa. Młodzież zapoznała się z problemem gradacji kornika drukarza i zobaczyła jej skutki, a także zwiedziła rezerwat żubrów, szlak dębów królewskich, muzeum oraz wysłuchała wykładu w Instytucie Ssaków Polskich. Ponadto poznała zabytki Białowieży i Białegostoku, a także zapoznała się z kulturą tatarską odwiedzając wieś Kruszyniany i smakując jadła tatarskiego (zupa - łapsza i potrawa wielowarstwowa – belisz). Wspólnie spędzony czas przy ognisku z młodzieżą i wychowawcami z Białowieży przy dźwiękach gitary (Natalia Zacharska), akordeonu (Paweł Mieczkowski TL Białowieża) i gry na Koźle (Kamil Knobel) był czasem radosnym i przyjaznym. Miła i wspaniała atmosfera podsycana młodzieńczą werwą sprawiła, że wszyscy uczestnicy z żalem opuszczali gościnne mury internatu Technikum Leśnego w Białowieży, które udzieliło mam gościny, za co składamy serdeczne podziękowanie. Wzajemna życzliwość sprawiła, że czas mijał szybko i radośnie, wszyscy wrócili pełni wrażeń zaopatrzeni w magiczną siłę zaczerpniętą z „Miejsca Mocy” – miejsca kultu dawnych Słowian.

Serdecznie podziękowania składamy dyr. Technikum Pani Annie Kulbackiej i panom: Bartoszowi Nowosadko, Wojciechowi Małachowskiemu i Adamowi Masjało oraz naszym sponsorom - Nadleśnictwom: Barlinek, Międzyrzecz, Sława Śląska, Sulechów, Świebodzin, Trzciel, Wolsztyn.

Ryszard Kiczor


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.