W dniu 4 listopada 2016 roku w Świebodzińskim Domu Kultury w ramach Tygodnia Patriotycznego odbył się konkurs historyczny. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była: „Służba Zwycięstwu Polski – Związek Walki Zbrojnej – Armia Krajowa (1939-1945)”.

Zobacz: Galeria

W konkursie wzięły udział drużyny z okolicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna z naszej szkoły (Jakub Ślusarek, Bartosz Sadowski i Kamil Sitkowski) zajęła trzecie miejsce. Zwycięzcami zostali uczniowie świebodzińskiego liceum ogólnokształcącego. Warty podkreślenia był bardzo wysoki poziom wszystkich uczestników współzawodnictwa w tej jakże ciekawej, ale niełatwej tematyce. Zaprezentowane pytania były dość trudne, uczniowie poza wiedzą merytoryczną musieli wykazać się między innymi znajomością uzbrojenia z tamtego okresu. Wiele pytań miało charakter ikonograficzny, kartograficzny itd.

W trakcie przerwy między konkursem a ogłoszeniem wyników odbyła się dyskusja na temat: „Czy Polska i Polacy w obecnych czasach mogą czuć się bezpieczni?”. W dyskusji nasi uczniowie wzięli czynny udział, w szczególności Jakub Ślusarek.

Młodzież uznała, że żyjemy w „ciekawych czasach”, jednak nie widzą większych zagrożeń wobec Ojczyzny i Obywateli. Wyrazili opinię, że zbiorowy system bezpieczeństwa jakim jest NATO w zupełności nam wystarczy. Oczywiście podkreślili rangę Polskich Sił Zbrojnych.

Opiekunem grupy był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie pan Marcin Kumke. Zapewniamy, że w przyszłorocznej edycji również nie zawiedziemy.

               


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.