W poniedziałek 03 kwietnia odbyło się kolejne szkolenie z cyklu Przysposobienia Wojskowego Leśników dla młodzieży z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. PWL jest to innowacyjny program wprowadzany przez szkołę w Rogozińcu przy współpracy 7batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich z 17 WBZ. Województwo Lubuskie na terenie, którego stacjonuje brygada jest w 49 % zalesione. Przyszli leśnicy będą administrować wielkim terenem, który ma fundamentalne znaczenie dla operacji wojskowych prowadzonych w terenie lesistym, dlatego tak ważne jest zapoznanie młodzieży z ZSL z podstawowym szkoleniem wojskowym.

Zobacz: Galeria

Podczas prowadzenia działań bojowych współpraca pomiędzy dowódcą wojskowym a leśnikami będzie niezbędna, dlatego też realizacja obecnych szkoleń ma na celu stworzenia warunków do pełnej współpracy pomiędzy wojskiem a leśnikami znającymi zasady prowadzenia działań taktycznych przez pododdziały własne.

Zajęcia odbyły się w garnizonie Wędrzyn na dwóch obiektach należących do 17 WBZ. Szkolenie rozpoczęło się od złożenia znicza pod obeliskiem upamiętniającym poległych żołnierzy brygady podczas misji poza granicami kraju. W ten sposób uczestnicy uszanowali pamięć o żołnierzach brygady. Następnie udali się na Ośrodek Szkolenia Fizycznego gdzie pod okiem instruktorów mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Instruktorzy wyjaśniali w jaki sposób bezpiecznie i sprawnie pokonać tor przeszkód po czym każdy samodzielnie zmierzył się ze ścianą, kretem czy pochylnią. Po zakończeniu zajęć na OSF uczniowie przemieścili się na Plac Ćwiczeń Ogniowych tutaj zapoznali się z elementami szkolenia takimi jak : budowa broni, pokonywanie terenu , orientowanie w terenie był też pokaz sprzętu snajperskiego oraz KTO Rosomak. Na zakończenie zajęć żołnierze z Wędrzyna przygotowali niespodziankę w postaci zjazdu na linie.


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.