Od 14 do 18 czerwca nasz szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Głos Kniei” wyjechał na Mistrzostwa Polski - Róg Wojskiego, w Nowym Sączu. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej odbywa się raz do roku. Jest to najważniejsze wydarzenie dla sygnalistów, ponieważ w trakcie trwania mistrzostw zmagają się najlepsi soliści oraz najlepsze zespoły w Polsce.
Zobacz: Galeria

  W tym roku w konkursie rywalizowało około 300 solistów i 50 zespołów sygnalistów myśliwskich z całego kraju. Pierwszy dzień zmagań solowych XXII Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, nasi sygnaliści w poszczególnych klasach zajęli miejsca Krystian Mikosz miejsce 10 w klasie C, Wojciech Walkowiak miejsce 5 w klasie B, Patryk Czekalski miejsce 7 w klasie B oraz Hubert Kaczmarek miejsce 28 w klasie A. W piątek odbył się koncert przestrzenny zespołów sygnalistów myśliwskich pod kierownictwem Krzysztofa Kadleca, w którym nasz zespół wziął udział i otrzymał gromkie brawa za odegranie „Waldkauz-Polka" - H. Ebnetera. Koncert ten był okazją do zaprezentowania się wszystkich zespołów, które drugiego dnia festiwalu rywalizowały w kategorii zespołowej.

Podczas drugiego dnia XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Nowy Sącz 2017 sygnaliści walczyli "O Róg Wojskiego" w kategorii zespołowej. Po około 5 latach przerwy (z powodu braku składu), nasz zespół zaprezentował się znakomicie w mistrzowskiej klasie G na skład mieszany (rogi małe i duże) w składzie 12 osób, wśród czołowych zespołów w Polsce zajął 8 miejsce, w tym uplasował się na 2 miejscu wśród średnich szkół leśnych. Uwieńczeniem zmagań była Msza Święta w intencji sygnalistów. Po zakończeniu uroczystej Mszy Św. odbył się przemarsz ulicami Nowego Sącza Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pocztów sztandarowych Zarządów Okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego, sygnalistów i zespołów, uczestników XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej, gości honorowych, Dian, myśliwych z psami myśliwskimi i sokołami oraz konno.

Mimo to, że większość z nas była na Mistrzostwach Polski po raz pierwszy, mimo bardzo długiej podróży, która trwała i trwała, zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, daliśmy z siebie 110%. W przyszłym roku planujemy powalczyć o podium.

Darz Bór!

 


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.