Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy – to już jest teatr.

                                                                                              / Gustaw Holoubek/

             Głównym celem koła teatralno – recytatorskiego jest wspomaganie rozwoju młodego człowieka, uwrażliwienie go na potrzeby otaczającego świata oraz przygotowanie go do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Ponadto zajęcia te dają możliwość rozwijania wrażliwości emocjonalnej, koncentracji, wyobraźni, aktywności twórczej i odpowiedzialności za własne działanie. Są doskonałą metodą nie tylko na poszerzanie wiedzy i umiejętności nabytych na lekcjach języka polskiego i wiedzy o kulturze, ale także dają możliwość na walkę z własnymi słabościami, barierami i zahamowaniami. Uczą odpowiedzialności za własne działanie, współdziałania w grupie, a także doskonalą mimikę, ekspresję i plastykę ciała.

            Realizując powyższe cele młodzież ma okazję brać udział w różnego typu przedsięwzięciach: przygotowuje inscenizację i prezentacje przed publicznością szkolną (np., przedstawienia: „Genealogia rodu nauczycielskiego”, „Wieczornica bożonarodzeniowa” itd.), prezentacje multimedialne: „Historia szkoły leśnej w Rogozińcu”, udział w konkursach: Fora Humanistów Szkół Leśnych, odbywające się w Zagnańsku, podczas których uczniowie konkurują w trzech kategoriach – teatralnej, językowej i literackiej. Ponadto młodzież tworzy scenki dramatyczne, ćwiczy oddech, emocje, gesty, mimikę, pamięć, koncentracje; wybiera utwory literackie do prezentacji, wykonuje scenografię i rekwizyty, a także uczestniczy w wyjazdach do kina i teatru.

            Opiekunem koła jest Agnieszka Wachowiak – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze.

             Galeria


Szkoła prowadzona przez:

 

 

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Rogoziniec 115
66-210 Zbąszynek

tel/fax: 68 38 40 241

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Biuletyn informacji publicznej       

Inspektor Danych Osobowych

Agnieszka Chwałkowska

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.